Čabovské  ježdění  08

     Čabovské ježdění tohoto roku proběhlo ve dvou termínech. První byl v polovině srpna a druhé, náhradní, jsme spáchali na konci prázdnin. Při prvním termínu jsem dovezl lokomotivu TU47.002 a univerzální vůz Va/u již ve čtvrtek odpoledne. Počasí do té doby bylo okouzlující, teplo, slunečno. Během pozdního odpoledne se víceméně všichni účastníci sjeli a ubytovali se na louce pod zastávkou Vosín. Večer a hlavně v noci to přišlo, to se snad čerti ženili. Voda v potoku stoupla, stanová louka začala plavat a pokud někdo v noci musel ze stanu, tak dostal ledovou kroupou velikosti holubího vejce. Nakonec jsme pro nepřízeň počasí akci ukončili a v sobotu po obědě se účastníci rozjeli domů. Zahrada plavala, dceři se to líbilo, mohla v gumákách prohánět vodu v trávě. Souprava TU47 a Va/u zůstala u mě, protože jsme dohodli opakování akce na konec srpna.

                          


       Konec srpna se vydařil, většina fotek nepotřebuje komentář.

                                        


      Při šíleném ježdění, které u takové akce panuje, není divu, že se něco stane. U vozu DF/u 651 jsem upravoval porušený rozchod a profil dvojkolí, TU47.002 potřebovala menší údržbu a nakonec na trati pro změnu vyskočila. Ono nakolejení lokomotivy těžké přes 300kg je sranda...

                  

 Ještě tu mám speciální postel , kde majitel a autor vozu na konci srpna přenocoval. Hlavně že spal na nádraží! Střecha nad postelí je z polámaného altánu, postel je III třída (celodřevěná).

  Poslední momentka výpravčího a jeho pomocníka.....

                                  Fotky zde uvedené jsou od účastníků naší akce, Honzy, Petra a mě.